Lista aktualności Lista aktualności

Co w lesie huczy ?

Czy już wiecie co pohukuje i straszy nocą w lesie ?

Nie, nie mamy na myśli leśniczego, który smacznie pochrapuje w leśniczówce wieczorową porą.

Chodzi nam o sowy. Te niezwykle interesujące ptaki nocy są ciche i dla człowieka niemal niewidzialne, ale teraz mają okres godowy, dlatego łatwiej je usłyszeć, a nawet zobaczyć. Są bardzo aktywne, nawołują się nawzajem. Sowy od lat intrygują nas,  być może również dlatego, że ich nocne życie owiane jest tak wieloma tajemnicami. W minionych latach spotykaliśmy się już z Państwem, żeby opowiadać, obserwować i nasłuchiwać sów w lesie. Niestety obecna sytuacja związana z obostrzeniami pandemicznymi oraz nasza troska o zdrowie i życie nas wszystkich uniemożliwia nam spotkanie bezpośrednie. Mamy natomiast dla Państwa propozycję.

Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu „Co w lesie huczy”

Akcja jak najbardziej bezpieczna, nie będziemy się spotykać „na żywo”, ale nasze spotkania w różnej formie możemy przenieść on-line.

Od dziś umieszczamy na naszej stronie, a także zapraszamy do mediów (głównym nośnikeim będzie facebook) prowadzonych przez inne jednostki Lasów Państwowych na spotkania z sowami.

https://www.facebook.com/LasyPanstwowe

Zapraszam do odkrywania razem z nami, ale bezpiecznie, w zaciszu własnych domów sekretnego życia sów poprzez prezentacje, zdjęcia, publikacje,  infografiki, filmy, spotkania na żywo, webinary, nagrania. Szukajcie wiadomości pod hasłem #CoWLesieHuczy.

Wszystkie zamieszczane materiały są opracowywane przez profesjonalistów, przez leśników, ornitologów, osób które opiekują się sowami i znają ich zwyczaje.  

 

 

 

Zapraszamy do wzięcia udzialu w webinarze prowadzonym przez zaprzyjażnionych pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie.