Lista aktualności Lista aktualności

Wielkie sprzątanie lasu za osiedlem Podleśnym już w tę sobotę

"Sąsiedzkie sprzątanie lasu" - pod takim hasłem już po raz drugi odbędzie się akcja sprzątania lasu za osiedlem Podleśnym w Iławie. Organizują ją sami mieszkańcy osiedla, którzy w tym roku spotkają się 10 października.

Las za osiedlem Podleśnym w Iławie to popularne miejsce spacerów i rekreacji. O każdej porze dnia spotkać tam można miłośników biegania, nordic walkingu oraz jazdy na rowerze. Niestety, to też popularne miejsce towarzyskich spotkań, po których bardzo często pozostają różnego rodzaju śmieci - głównie plastikowe i szklane butelki. Rok temu podobna akcja mieszkańców południowej części Iławy odbyła się 20 lipca. Wtedy w ciągu zaledwie godziny udało się zebrać ponad 150 kg śmieci. W tym roku mieszkańcy osiedla oraz wszystkie chętne osoby ponownie wezmą sprawy w swoje ręce, dając przykład wszystkim tym, którzy bezmyślnie zaśmiecają to miejsce.

Akcję "Sąsiedzkie sprzątanie lasu" zaplanowano na sobotę, 10 października. Zbiórka wszystkich chętnych pełnoletnich osób odbędzie się o godz. 10:00 na końcu ulicy 1 Maja, przed samym lasem, w okolicy popularnej górki na osiedlu Podleśnym.

Inicjatorami akcji są sami mieszkańcy, w tym grupa radnych Rady Miejskiej w Iławie z południowej części miasta na czele z Michałem Młotkiem.
Akcję wspiera Urząd Miasta Iławy, który zapewnił odbiór odpadów oraz Starostwo Powiatowe w Iławie, które zadbało o worki do odpadów.


W trakcie sprzątania obowiązuje reżim sanitarny - zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Szczegóły dotyczące "Sąsiedzkiego sprzątania lasu" dostępne są na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1570461333157549.

Iławscy leśnicy składają serdeczne podziękowania za wspaniałą inicjatywę mieszkańców, 
za sprawą której osoby wypoczywające na łonie natury będą mogły w pełni cieszyć się jej niepowtarzalnym pięknem. Akcja ma również ogromny wpływ na świadomość społeczeństwa w kwestii właściwego wypoczynku w lesie, co przyczynia się do zmniejszenia ilości śmieci nie tylko w miejscu objętym akcją, lecz we wszystkich urokliwych zakątkach naszego regionu.

Poniżej, dla przypomnienia kilka zasad których przestrzeganie pozwoli zachować piękno polskiej przyrody dla przyszłych pokoleń.