Wydawca treści Wydawca treści

Bezpieczeństwo w lesie

Witamy Cię na terenie Nadleśnictwa Iława.

Udostępnianie lasów dla społeczeństwa i edukacji przyrodniczo-leśnej należy do ważnych zadań Nadleśnictwa Iława. Praktycznie wszystkie kompleksy leśne z wyłączeniem rezerwatów, obszarów chronionych udostępnione są do zbioru płodów runa leśnego, a leśne drogi do ruchu pieszego, rowerowego i lokalnie do jazdy konnej. Okresowe lub stałe zakazy wstępu do lasu są wprowadzane po to, aby chronić przyrodę lub zapewnić bezpieczeństwo ludziom.

Zapraszamy do odwiedzania naszych lasów. Prosimy, zanim wybierzesz się w teren zapoznaj się z poniższymi informacjami aby twój wypad do lasu przebiegł bezpiecznie i bez zakłóceń.

 

Zacznij od rozeznania terenu i sprawdź jak odnaleźć się w lesie. 

 

 

Co można, a czego nie powinniśmy robić podczas wyprawy do lasu? Pamiętajmy, że las jest miejscem otwartym dla wszystkich, ale należy przestrzegać kilku zasad, by nie zaszkodzić jego mieszkańcom(kliknij)

Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa, z pewnymi zastrzeżeniami, są udostępniane dla ludności. O tym jakie zakazy obowiązują w lasach, na jakich zasadach możliwy jest wypoczynek na łonie lasów, na jekich zasadach powinien odbywac się zbiór płodów runa leśnego oraz gdzie można poruszać się pojazdami mechanicznymi dowiedzą się Państwo z załączonych poniżej materiałów:

- Ikonografika

- Zakazy wstępu do lasu

- Zagrożenie pożarowe

-Regulaminy obiektów edukacyjnych i turystycznych Nadleśnictwa Iława

 

Przed każdą wycieczką sprawdź prognozę pogody, jeśli nastąpi gwałtowna zmiana pogody, to warto pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa.

 

 

 

Zapraszamy na krótki film, nasza koleżanka zdradza kilka prostych zasad jak poradzic sobie w lesie z określeniem swojego położenia.